נגר בשוהם

אי אפשר להתעלם מכך שמרבית פריטי הריהוט בעידן המודרני, נרכשים ישירות מאולמות תצוגה וממותגי ריהוט גדולים, שלמעשה מהווים חייץ בין הלקוח ובין הנגר שבנה את אותם רהיטים. אלא שגם בעידן המודרני הזה, ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו מחפשים באופן ספציפי נגר בשוהם, שיבנה עבורנו רהיט ספציפי שאנחנו רוצים להוסיף לביתנו. בדרך כלל מדובר בארונות מטבח, אבל זה יכול להגיע לכל פריט ריהוט מכל סוג שהוא לבית. מתי אנחנו רוצים לפנות לנגר ומתי אפשר להסתפק באולמות התצוגה? מה הופך את האופציה של הזמנת רהיטים ישירות מן הנגר לאופציה טובה ואיכותית הרבה יותר מאשר הזמנת רהיטים באולמות תצוגה? ומה לגבי המחיר – האם הזמנת רהיטים אצל נגר בשוהם מצדיקה את המחיר הגבוה שיגבה מאיתנו אותו נגר? האם זה בכלל נכון שנגר יגבה מאיתנו יותר מאשר גובים מאיתנו באולמות התצוגה? על שאלות אלו ועוד נענה לכם ממש כאן בשורות הבאות.

האם רהיטים ישירות מנגר עולים יותר מאשר רהיטים בייצור תעשייתי?

ובכן, לא לחינם אנו בוחרים לפתוח את המאמר הזה עם סוגיית המחיר. בעידן בו אנו חיים, רבים מאיתנו נוהגים לרכוש את פריטי הריהוט הדרושים לנו לבית, מאולמות תצוגה של מותגי רהיטים גדולים. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא המחיר – אותם מותגים גדולים פשוט יודעים להציע לנו את פריטי הריהוט הדרושים לנו במחירים זולים יותר מאשר המחירים שגובה נגר בשוהם. אבל האם זהו אכן המצב? ובכן, התשובה היא לא. התשובה הנכונה היא שבמרבית המקרים, הרהיטים שאנחנו קונים באולמות התצוגה הם פשוט רהיטים פשוטים יותר, המיוצרים בתהליכי ייצור "נחותים" יותר ומחומרי גלם "נחותים" הרבה יותר, מאשר אלו שניתן לקבל בהזמנת רהיטים אצל נגר בשוהם.

נגר בשוהם

אם נגיד את הדברים במילים אחרות, אז בעשורים האחרונים פשוט חלה ירידה בסטנדרטים שלנו בכל מה שקשור לרהיטי עץ והיום אנחנו מוכנים לקנות רהיטים מחומרים זולים יותר, שיוצרו בתהליכי ייצור איכותיים פחות, רק כי זה עולה לנו זול יותר. האם זה בהכרח רע? ממש לא. רהיטי מותגים יכולים בהחלט לספק לנו בדיוק את הצרכים שאנו רוצים למלא, ולעיתים יודעים להציע לנו את האיזון הטוב ביותר בין מחיר ובין איכות. יחד עם זאת, כשאנחנו רוצים ריהוט איכותי, ריהוט מיוחד, ריהוט שמיוצר במיוחד עבורנו, ריהוט שמיוצר על ידי אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, אנחנו רוצים לבצע את ההזמנה אצל נגר בשוהם ולא באולם תצוגה. זה יעלה לנו כנראה יותר, אבל לא בגלל שהנגר הוא יקרן לעומת המותגים הגדולים, אלא פשוט מכיוון שחומרי הגלם הם איכותיים יותר והעבודה היא איכותית יותר, מה שיבטיח גם שהרהיט שנקנה מאותו נגר, ישרת אותנו למשך שנים ארוכות הרבה יותר.

מה הופך רהיטי נגרים לרהיטים איכותיים יותר?

ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, שני הפרמטרים המרכזיים שהופכים את הרהיטים שאתם מזמינים אצל נגר בשוהם לאיכותיים יותר לעומת אלה שתזמינו באולם תצוגה , הם איכות חומרי הגלם ואיכות העבודה. בהיבט של חומרי הגלם, מדובר לא רק בסוג העץ אלא גם באיכות העץ הספציפי שבו נעשה שימוש. כך למשל, באולם תצוגה תוכלו לקנות רהיטים רבים מעץ סנדויץ' או מלמין שלא ישרדו לאורך שנים רבות מדי אבל תוכלו לקנות גם רהיטים מעץ אלון מלא. אלא שכדי להוזיל את המחיר, ישתמש אותו מותג במספר רצועות עץ מודבקות ויקנה את העץ הזול ביותר שיודע מחסן העצים להציע. לעומת זאת, נגר יכול להבטיח לכם למשל עץ אלון גושני שעשוי מחתיכה אחת ללא הדבקות והוא תמיד יקפיד לקנות עץ טרי וחזק ללא פגמים, מה שמעלה אמנם את המחיר אבל מבטיח לכם כאמור, מקסימום איכות. דברים דומים אפשר לייחס גם לתהליך הייצור עצמו, שמבוצע אצל נגר בשוהם בתשומת לב רבה מאוד ובהתאמה לכל פריט ולכל תצורה במטרה להשיג חוזק מבני ותוצר אסתטי כמה שיותר, וזאת בניגוד לתהליכי ייצור תעשייתיים שמיועדים כולם להוזיל ולזרז עד כמה שניתן את תהליך הייצור.

אז מתי כדאי להזמין אצל נגר?

ובכן, מאחר ואין אף פריט ריהוט שתוכלו להזמין אותו באולם תצוגה אבל לא אצל נגר , הרי שאם חשובה לכם איכות הרהיטים שלכם בבית, הזמנה אצל נגר היא תמיד עדיפה. אם בכל זאת אתם מעדיפים את האופציה של אולמות תצוגה, וזה לגמרי לגיטימי ויכול להיות נכון לכם בהרבה מקרים, אתם לפחות רוצים לבחון את האופציה של נגר בשוהם במקרים בהם אתם זקוקים לפריט ריהוט חשוב במיוחד או פריט ריהוט שהעיצוב שלו דורש התאמה אישית ברמה גבוהה. כך למשל, אחד מסוגי הרהיטים הבולטים ביותר שמוזמנים אצל נגרים פרטיים הוא ארונות מטבח. המדובר בארונות שנדרשים לעמוד בסטנדרטים גבוהים של חוזק מבני, עמידות גבוהה בשימוש תדיר וכמובן רמה גבוהה של אסתטיקה וגימור ואין כמו נגר בשוהם בכדי להעניק לכם את כל אלה.

ישנם גם פריטי ריהוט מיוחדים כמו למשל שולחן עץ מלא, בתצורת עץ, שעשוי מפלטת עץ גושני בעיבוד מינימלי. אלו הם סוגי הרהיטים שאף מותג רהיטים לא יודע לייצר עבורכם, לבטח לא יותר זול מאשר נגר . כי כאשר הלקוח מבקש איכות וייחוד, גם המותג הגדול צריך לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של נגר בשוהם, וגם הוא מחויב לדרוש מחיר גבוה יותר.

איך תבחרו את הנגר?

ובכן, זאת כבר משימה שיהיה עליכם להשלים עם קצת מאמץ ולשם כך יהיה עליכם לעשות מספר פעולות. הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא לחפש המלצות אצל חברים, שכנים, בני משפחה, מכרים וקרובים ולברר האם ישנו נגר שהם יכולים להמליץ עליו. רשתות חברתיות תוכלנה לסייע לכם מאוד בשלב זה. בשלב הבא, אתם רוצים לפנות לאנשי מקצוע בתחומים משיקים כמו למשל אדריכלים או מעצבי פנים ולקבל מהם חוות דעת מקצועיות על נגרים בשוהם. חוות דעת אחת כזאת, יכולה להיות בעלת ערך גבוה יותר מאשר כל ההמלצות שתקבלו ולכן אתם בהחלט רוצים להשקיע מעט מאמץ כדי להשיג אותה.

בהמשך לכך, אתם רוצים לפנות לפחות לשניים שלושה שמות שקיבלתם, לשבת עם כל נגר, להסביר מה אתם רוצים, להתרשם מעבודות קודמות שלו, להתרשם מהנגרייה עצמה ומהכלים בה ולהתרשם מהאדם עצמו. הרבה פעמים תגלו שמפגשים כאלה יכולים לספק לכם יותר רמזים מכל דבר אחר ויכולים לסייע לכם מאוד בקבלת החלטה. יחד עם זאת, על תמהרו להחליט ובקשו הצעת מחיר מכמה נגרים. השוו בין הצעות המחיר, התרשמו מהאופן בו בנויה הצעת המחיר ואם צריך, גם התמקחו. יחד עם זאת ודאו שאתם לא מנסים להוריד את הנגר למחירים שיוציאו לו את החשק לבנות עבורכם את הרהיט. אם זה יגיע לשלב הזה, תוכלו לראות את זה על הרהיט עצמו. למעשה, אם מצאתם נגר בשוהם שמבקש מכם מחיר הוגן, גם אם גבוה במקצת לעומת השאר, אבל מתעקש על המחיר הזה ללא פשרה, ייתכן מאוד שזה הנגר שחיפשתם.