פרגולות

התקנת פרגולות מכל סוג בעיצובים מיוחדים למרפסת או לגינה

מזג האוויר החמים במדינת ישראל ומיעוט ימות הגשם, לצד עקרונות הבניה אשר גם בעידן של חיסכון בקרקע מקפידים על שילוב של מרחב פתוח לכל יחידת דיור, החל ממרפסת שמש ועד לגינה פרטית, הוליד צורך בפתרונות הצללה באמצעות הצבת פרגולה בכל מרחב חיצוני פתוח.

פרגולה מספקת מענה עיצובי, קירוי והצללה ותיחום של השטח המצוי תחתיה, ומביאה פתרונות פונקציונליים להצבת ציוד וריהוט, לבילוי משפחתי ולאירוח במרבית ימות השנה ולניצול מיטבי ורחב יותר של המרחב המקורה.

תוכן עניינים

למה לבחור בפרגולות שלנו?

מחירים ללא תחרות

אצלנו בשחר עץ עובדים עם הספקים הגדולים והמקצועיים ביותר בתחום, בכדי לאפשר ללקוחותינו את המחירים התחרותיים ביותר

100% שביעות רצון

לקוחותינו זוכים ליחס אישי וחם, קבלת מענה מהיר לדרישותיהם, וייעוץ מקצועי בחינם, כל זאת על מנת לדייק את הפתרון המושלם עבורם

מקצועיות כערך עליון

אנו עובדים עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, החל מבנייה ועיצוב של פרגולות, גדרות, דקים, וחיפויי רצפה וקירוי

סוגי הפרגולות שאנחנו מציעים

פרגולה היא שם כולל למגוון פתרונות הצללה וקירוי, השונים זה מזה בחומר, בעיצוב ובמאפיינים. בין סוגי הפרגולות הפופולריות בישראל:

פרגולות מעץ

פרגולות מעץ מספקות מראה כפרי ועיצוב טבעי לחלל הפתוח, כאשר השימוש בעץ גם מביא להצללה עמוקה ואיכותית בדומה לזה המתקיים במרחבי הטבע. קיימות מספר שיטות ליישום פרגולה מעץ:

פרגולה מעץ על עמודים

יציקת יסודות והנחת עמודי עץ המהווים תשתית לנשיאת קורות הפרגולה. שיטה זו מתאימה ליישום של פרגולות רחבות היקף הדורשות תמיכה איתנה ממספר זוויות או להצללת מתחמים בהם לא קיים בסיס אחר לקיבוע הפרגולה.

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה מותקנת על גבי קיר תומך, לרוב קיר המבנה אליו משויך השטח החיצוני הנדרש לקירוי ולהצללה. פרגולה תלויה מצריכה תכנון הנדסי מוקפד, ומתבצעת באמצעות פעולת חציבה של הקיר והחדרת קורות ברזל תומכים לנשיאת הפרגולה. פרגולה תלויה מתאימה להצללת מרפסות וגינות פרטיות, הצללה של שטחים קטנים ותלויה בקונסטרוקציית מבנה איתנה ויציבה. פרגולה תלויה מעניקה מראה אסתטי וחוסכת במקום.

פרגולה משולבת

במקרים מסוימים ניתן יהיה להוציא פרגולת עץ מקונסטרוקציית המבנה, ולספק לה תמיכה נוספת באמצעות קורות עומדות מן הצד שמנגד. פתרון זה מאפשר לחסוך במקום מן הצד הקרוב למבנה, ולמשוך את הפרגולה על גבי שטח נרחב יותר בעזרת התמיכה הנוספת.

ההצללה שמספקת פרגולה מעץ נוצרת באמצעות הצבת קורות עץ עבותות במרווחים קבועים זו מזו, באופן שמגביל את כניסת השמש מחד גיסא, ויוצר חרכים למעבר אוויר ואור טבעי מאידך גיסא. את המרווחים בין הקורות יש לקבוע בהתאם למיקום השטח הנדרש לקירוי ובהתאם לעומק ההצללה הנדרש.

ניתן לעשות שימוש בסוגים שונים של עץ, השונים זה מזה בעמידות ובאיכות, בצבע ובטקסטורה וכפועל יוצא במחיר. העץ המשמש לייצור פרגולות נקרא עץ גושני, מונח המתייחס לתהליך העיבוד של העץ הטבעי, ייבוש תנאי הלחות הטבעיים של העץ ויצירת הקורות באמצעות שכבות של עץ חזק ומאסיבי לעמידות ארוכת שנים.

בין סוגי העצים הפופולריים לייצור פרגולות בישראל: עץ אלון, עץ ארז, עץ אשוח לבן, עץ איפאה.

בבחירה בפרגולה מעץ חשוב להקפיד על יישום שכבת הגנה מפני מים, תנאי לחות ומזיקים ולצבוע קורות הפרגולה בצבע עמיד למים.

פרגולה צרה מעץ
פרגולה מעץ חום בחצר

פרגולות אלומיניום

אלומיניום הוא יסוד מתכתי בעל תכונות ייחודיות: משקל קל, חוזק מכני, אל-חלד, גמישות. כל התכונות הללו ואחרות הופכות את הפרגולות מאלומיניום לפתרון איכותי במיוחד ליישום פרגולות במתחמי חוץ פרטיים או ציבוריים, בכל גודל והיקף.

פרגולה מאלומיניום מותקנת על גבי קונסטרוקציה קיימת, באמצעות זרועות אלומיניום יציבות, מודולריות, מעליהן נמתחת יריעה גמישה מחומר המספק הצללה מפני קרינת השמש כמו גם עמידות ואטימות בפני מים.

פרגולה מאלומיניום (שהיא לרוב מודולרית), בשונה מפרגולת עץ, ניתנת לשליטה ולקביעת היקף ועומק ההצללה, באמצעות זרועות אלומיניום מתכווננות, המאפשרות למתוח או לגלול את יריעת ההצללה, ולאפשר שליטה בהיקף השמש והאור החודרים למתחם המקורה. השליטה בפרגולה מאלומיניום יכולה להיות שליטה ידנית או חשמלית.

בחירה ביריעות אטומות ואיכותיות משפיעה על איכות הפרגולה ועמידותה. בין סוגי היריעות המתאימות ליישום על גבי פרגולת אלומיניום ועמידות בתנאי חוץ: יריעות PVC, סנטף, פוליקרבונט, רפפות אלומיניום, יריעות פוליאטילן.

פרגולה מאלומיניום מספקת מלבד הגמישות ואפשרות השליטה, גם קירוי מלא ואטימות מפני הגשם, בהתאם לסוג היריעה והקירוי שנבחרו.

פרגולת אלומיניום מתכוננת בגינה
פרגולת אלומיניום כהה בחצר

פרגולה מפנל בודד

פרגולה מפנל מבודד היא פרגולה קבועה, אשר נשענת על שימוש בפנל מבודד- פרופילים הבנויים משתי שכבות של פח או אלומיניום, ובניהם חומר מבודד. פרגולה מפנל מבודד יכולה לספק הצללה מלאה או חלקית, בהתאם לקביעת הרווחים בין החרכים, או ליישום כיחידות פנל מולחמות ואטומות.

פרגולה מפנל מבודד תספק חוזק מעני ועמידות ארוכת שונים, ומלבד הצללה עמוקה ואיכותית תביא גם לבידוד תרמי וליצירת מתחמים מקורים אשר דוחים תנאי חום וקור קיצוני ונעימים לשהייה.

הפנלים המבודדים ניתנים לצביעה ולעיצוב, נחשבים לידידותיים לסביבה, עמידים ואיכותיים במיוחד.

פרגולה מפנל מבודד אינה מצריכה תחזוקה, ומיושמת בהתקנה מהירה בשיטות הבניה הקלה.

פרגולה מפנל בודד
פרגולה מפנל בודד ודק מעץ

פרגולות מברזל

פרגולות מברזל הן בבחינת חדשנות עיצובית ופתרון פונקציונלי ועמיד במיוחד, להצללת גינות ויחידות חוץ. היישום האופטימלי של פרגולה מברזל מתבצע בשלבי הבינוי של הבית, תוך קביעת קורות ברזל בעלות זרועות ארוכות כחלק מן היסודות, לנשיאת תשתית הפרגולה בהמשך.

יחד עם זאת, ניתן להציב פרגולות מברזל גם על גבי מבנים קיימים באמצעות תכנון הנדסי וקידוחים ממוקדים.

בהתקנת פרגולה מברזל נעשה שימוש בברזל מגולוון, עמיד בפני היווצרות של חלודה, חזק ויציב. הפרגולה יכולה להיבנות כפרגולה קבועה או מודולרית, כאשר הברזל מהווה את יסודות תשתית הפרגולה ומשולב עם פתרונות קירוי והצללה אחרים בניהם: עצי במבוק, יריעות PVC או חומרים פולימריים שקופים ואטומים במראה של זכוכית יוקרתית.

פרגולה מברזל בגינה
פרגולה כהה מברזל

כמה עולה פרגולה?

עלות פרגולה משתנה בהתאם לסוג הפרגולה, החומרים וגודל הפרגולה.

פרגולה מעץ גושני

600-1500₪ למ"ר

פרגולה מאלומיניום בקירוי PVC

700-1600₪ למ"ר

פרגולה מאלומיניום בקירוי סנטף

900-2000₪ למ"ר

פרגולה מברזל מגולוון בקירוי במבוק

800-1600₪ למ"ר

פרגולה מפנל מבודד

1500-2700₪ למ"ר

איזה סוג של פרגולה מתאים לכם?

בבחירה של פרגולה חשוב להביא בחשבון מספר רב של אלמנטים, בניהם אופי השטח, הצורך בקירוי אטום או בהצללת חרכים, עיצוב, עמידות, תחזוקה, מודולריות ועוד.

פרגולות עץ מספקות עיצובים אלגנטיים, יוקרתיים ומראה כפרי. בבחירה של עץ גושני ואיכותי מדובר בפתרון עמיד ואיכותי אולם גם יקר, ומצריך תחזוקה וצביעה חוזרת מדי תקופה לשימור העץ והאיטום שלו.

פרגולות מאלומיניום מעניקות מודולריות ונוחות, שליטה חשמלית וקירוי בדרגות איטום שונות, אולם נוטות לתקלות ולצורך בתיקון של רכיבים יקרים דוגמת מנוע.

פרגולות מפנלים מבודדים בעלי איכות הצללה, בידוד ועמידות גבוהה אולם פחות מרשימות בהיבט העיצובי.

כפי שניתן לראות לכל פרגולה יתרונות וחסרונות, וחשוב לבצע תכנון מוקדם של העדפות ותקציב להתאמה מלאה ומדויקת.

האם תכנון הפרגולה מביא בחשבון את היקף הקרינה וכיוון השמש?

בתכנון של פרגולה חשוב במיוחד להביא בחשבון את כיוון השטח המקורה ביחס למיקום השמש, וליישם פתרון שיבטיח הצללה איכותית לצד ניצול של משאבי הטבע וחמימות השמש. פרגולה היא מוצר המשלב מענה פונקציונלי ועיצובי ותכנון מוקדם לצד ראיה מקצועית מחייבים לצורך מיצוי כלל המטרות והנאה מן הפרגולה הביתית.

האם ניתן לרכוש את בסיס הפרגולה ולבצע התקנה עצמאית?

התקנה של פרגולה דורשת ידע הנדסי ומיומנות טכנית, עבודת קידוח וחיבורים שנועדו לעמוד בתנאי חוץ, אל מול רוח ועומסים שונים. מי שמביא את הידע הנדרש והכישורים האמורים וידע ליישם את התקנת הפרגולה באופן עמיד, יעיל ובטיחותי יוכל לעשות זאת. בעבור מרבית הצרכנים מומלץ שלא לחסוך ולא לוותר על התקנה מקצועית שמהווה גם את התנאי לאחריות על הפרגולה.  

האם פרגולה מפנל מבודד מעניקה בידוד איכותי?

פרגולה מפנל מבודד מעניקה רמת בידוד תרמי גבוהה, ומאפשרת להנות משטחי החוץ גם בעונת הקיץ החמה, מבלי שהפרגולה תהווה מוקד לקליטת חום וקרינה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי פרגולה מעניקה הגנה רק מלמעלה, חוסמת מעבר של חום וקור, אולם אחרי הכל מדובר במתחם פתוח וחשוף מן הצדדים, מה שמגביל את אפקט הבידוד. במקרים מסוימים ניתן לשקול סגירת מרפסת מלאה ומודולרית, מה שיגביר את איכות והיקף הבידוד.

מהי התחזוקה הנדרשת לפרגולה מעץ?

פרגולה מעץ מתבססת על קורות עץ מסוגים שונים, הכוללים שכבות של הגנה באמצעות לקה שקופה וצבע עמיד בפני מים ומזיקים. במטרה לשמר את העץ ולמנוע חדירה של מים וקינון של מזיקים, מומלץ מדי תקופה לבצע צביעה ולחדש את השכבות הללו. היקף התחזוקה הנדרשת משתנה בהתאם לסוג העץ ולאיכות שכבות הבידוד והמיגון שיושמו עליו, ונע בין שנה לחמש שנים.

כל כמה זמן צריך להחליף קירוי מיריעות PVC?

יריעות PVC מהוות אמצעי קירוי אטום, גמיש ובמחיר נמוך, הנמתחות על גבי בסיס הפרגולה, לרוב מאלומיניום. היריעות עשויות מריכוז פלסטיק אטום וחזק, בצבעים ודוגמאות שונות ובעיצובים מגוונים לבחירה. יריעות אלו עשויות לאורך זמן לדהות, להיחלש או להיקרע, כאשר ניתן יהיה להחליף את היריעות בלבד ללא החלפה של הפרגולה כולה. יריעות PVC עשויות לספק עמידות משתנה לתקופה בת ארבע עד שבע שנים, בהתאם לעובי ולאיכות היריעות.

האם מומלץ לבחור בהצללה מאותו החומר ממנו עשוי בסיס הפרגולה?

בבחירה בפרגולת עץ, ברזל או אלומיניום, ניתן לשלב בין בסיס פרגולה לחומר קירוי נוסף, לאמירה עיצובית ולשיפור איכות ההצללה והאיטום לבחירה. חומרים אלו עמידים בתנאי חוץ ויכולים לספק הן בסיס והן קירוי כאחד, כאשר השילוב מתבצע בעיקרו לרכים עיצוביים. בבחירה בפרגולה מפנלים מבודדים חשוב לדעת כי ההתייחסות היא אל חומר הקירוי, הדורש בסיס יציב מאלומיניום או ברזל.

האם עדיף לבחור בפרגולת חרכים או פרגולה אטומה?

פרגולה הכוללת חרכים מאפשרת מעבר של אור טבעי ואוויר למתחם המקורה, ויוצרת תחושת טבעיות ונינוחות. יחד עם זאת, בעונת החורף פרגולה כזאת אינה חוסמת מעבר של מי גשמים ומשקעים, והופכת את המתחם המוצלל לחשוף לרטיבות ונזקים ריהוט ולציוד. ניתן כיום לשלב בין השניים באמצעות פרגולה בשליטה מודולרית מתריס המאפשר יצירת חרכים, או בהצבת קירוי שקוף מסנטף או פוליקרבונט על גבי פרגולת עץ- קירוי שמאפשר מעבר אור טבעי ואוורור לצם איטום מלא.

מה החיסרון של פרגולה מסנטף או פוליקרבונט?

סנטף ופוליקרבונט הם חומרים פולימרים, שקופים ובעלי יתרונות רבים, בניהם בידוד ואיטום. חסרונם מצוי בעובדה שהקירוי האטום והקשיח יוצר רעש כאשר הגשם דופק בעוצמה על המשטח המקורה.

תמונות של פרגולות שלנו

שאלות נפוצות על פרגולות

בבחירה של פרגולה חשוב להביא בחשבון מספר משתנים, בניהם: אופי השטח, הצורך בקירוי אטום או בהצללת חרכים, עיצוב, עמידות, תחזוקה, מודולריות ועוד.

התייעצו עם מומחה מטעמנו לדייק את הצורך שלכם ולהתאים עבורכם את הפרגולה המתאימה!

השוני בין הפרגולות הוא בעיקרו בחומר ממנה הפרגולה מיוצרת. הסוגים הבולטים בשוק הם פרגולות מעץ, פרגולות מברזל מגולוון, ופרגולות מאלומיניום. לכל סוג נגזרות משלה וקירויים ועיצובים מיוחדים עבורה.

התשובה היא לא. התקנה של פרגולה דורשת ידע הנדסי ומיומנות טכנית, עבודת קידוח וחיבורים שנועדו לעמוד בתנאי חוץ, אל מול רוח ועומסים שונים. מומלץ בחום לא לחסוך עלויות התקנה, ולוודא בטיחות מקסימלית.

סוגי ההצללה משתנים בהתאם לרמת החשיפה לשמש\רמת ההצללה אותה תרצו. חרכים מעץ יביאו להצללה נעימה וחדירת קרני שמש. לוחות פולימריים מאפשרים לקבוע את רמת ההצללה וחדירת קרני השמש, והצללה באמצעות יריעות תביא להצללה מלאה של המרפסת.

כן! אנחנו עובדים בפריסה ארצית מלאה ומגיעים לכל מקום בישראל.

מחפשים אחר הפרגולה המושלמת? פרגולה מברזל? אלומיניום? עץ?

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם