פרגולת אלומיניום

התקנת פרגולות מכל סוג בעיצובים מיוחדים למרפסת או לגינה

מדינת ישראל שטופת השמש והחמימה מצריכה שימוש בפתרונות הצללה במרפסת הביתית, בחצר ובגינה, אולם הדיסוננס התמידי בין אלו שמעדיפים להתחמם בשמש הנעימה לבין אלו שמסתתרים מפניה, הוליד את הצורך בפרגולת אלומיניום מודולרית ומשתנה, למשחקי הצללה, שליטה מלאה ועיצוב חדשני.

תוכן עניינים

מהי פרגולת אלומיניום ולמה היא פופולרית?

פרגולת אלומיניום היא פרגולה הנשענת על זרועות אלומיניום קלות משקל ובעלות חוזק מכני ועמידות יוצאת דופן, אשר נושאות יריעות קירוי נמתחות או נגללות המאפשרות יצירה של הצללה מלאה או חלקית. אפשרות נוספת היא פרגולת אלומיניום קבועה אשר מספקת תשתית תמיכה מאלומיניום לצד משטחי קירוי מולחמים קשיחים מחומרים שונים. פרגולת אלומיניום פופולרית בישראל בכניסה לחנויות ומתחמים כאשר היא מספקת הצללה ואיטום מעל שטח הכניסה ומהווה הזמנה לכניסה, כמו גם במרפסות ביתיות קטנות בהן היא זוכה ליתרון של חיסכון במקום, בזכות העובדה שזרועותיה מקובעות אל קיר הבית ואינן תופסות שטח רצפה.

פרגולת אלומיניום מתכוננת בגינה

למה לבחור בפרגולות שלנו?

מחירים ללא תחרות

אצלנו בשחר עץ עובדים עם הספקים הגדולים והמקצועיים ביותר בתחום, בכדי לאפשר ללקוחותינו את המחירים התחרותיים ביותר

100% שביעות רצון

לקוחותינו זוכים ליחס אישי וחם, קבלת מענה מהיר לדרישותיהם, וייעוץ מקצועי בחינם, כל זאת על מנת לדייק את הפתרון המושלם עבורם

מקצועיות כערך עליון

אנו עובדים עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, החל מבנייה ועיצוב של פרגולות, גדרות, דקים, וחיפויי רצפה וקירוי

יתרונות פרגולת אלומיניום לעומת עץ

לצד פרגולות העץ הקלאסיות במראה הכפרי והטבעי, זוכה פרגולת אלומיניום למספר יתרונות משלה:

באילו חומרים משתמשים לבניית פרגולת אלומיניום?

חומר הבסיס ליצירת פרגולה מאלומיניום הוא האלומיניום-יסוד מתכתי קל משקל, בעל עמידות גבוהה בתנאי חוץ שאינו מחליד. האלומיניום יספק את בסיס התמיכה לנשיאת משטחי ההצללה והקירוי. ניתן לבחור בפרגולה מאלומיניום וקירוי PVC- חומר פולימרי, אטום וגמיש הנארז לגליל במצב סגירה ונמתח על גבי זרועות הפרגולה במצב פתיחה. חומר פופולרי נוסף לפרגולת אלומיניום קבועה ולא מודולרית הוא הסנטף- חומר פולימרי קשיח ושקוף, במראה זכוכית יוקרתית ובעל תכונות איטום ובידוד מעולות.

סוגי פרגולות אלומיניום

סוגי פרגולת אלומיניום נוגעים למספר משתנים, אולם הבחירה הנפוצה ביותר מתבססת על סוג השליטה בה:

פרגולה קבועה

פרגולת אלומיניום קבועה המיושמת על גבי יסודות אלומיניום בהתאמה לקונסטרוקציה ולקיום של קירות תמיכה, לצד השלמה בהצבת עמודי תמיכה, ומעליה קירוי קשיח, עמיד ונייח.

פרגולה ידנית

פרגולת אלומיניום הכוללת גוף אלומיניום ומשטח קירוי נגלל, בשליטה ידנית מכנית לצורך פתיחה וסגירה של הפרגולה.

פרגולה חשמלית

זרועות אלומיניום מתכווננות הנושאות יריעת הצללה וקירוי, ונשלטות על ידי מנוע חשמלי באמצעות כפתור שליטה או שלט רחוק.

פרגולת אלומיניום מיוחדת

מה ההבדל בין סוגי הפרגולות?

ההבדל בין סוגי הפרגולות האמורות נוגע בעיקרו בנוחות התפעול, כאשר הפרגולות המודולריות מאפשרות ניצול של המשטח המקורה בשלל מצבים ותנאי מזג אוויר, ומטבע הדברים השליטה החשמלית זוכה ליתרון על פני זו הידנית, הן במראה העיצובי והן בנוחות.

פרגולת אלומיניום כהה בחצר

כמה עולה פרגולת אלומיניום?

כאמור, פרגולת אלומיניום משלבת בין בסיס אלומיניום הנושא מעליו את הקירוי שמספק את ההצללה בפועל. ניתן ליצור קירוי באמצעות מגוון פרופילים וחומרי גלם, אשר שונים זה מזה בעלותם, במראה, בעמידות ובעיצוב.

סוג פרגולה/קירוי

מחיר למ"ר כולל התקנה

בסיס פרגולה עומדת מאלומיניום

550-1100₪ למ"ר

בסיס פרגולה תלויה מאלומיניום

750-1400₪ למ"ר

בסיס פרגולה נפתחת מאלומיניום

שליטה ידנית

1000-1300₪ למ"ר

בסיס פרגולה נפתחת מאלומיניום

שליטה חשמלית

1200-2000₪ למ"ר

יריעות PVC

40-80₪ למ"ר

סנטף

150-180₪ למ"ר

אלומיניום מגוולן

יריעות אלומיניום גמישות

220-350₪ למ"ר

האם נדרש אישור לבניית פרגולת אלומיניום?

תיקון 101 לחוק הבינוי המכונה גם חוק הפרגולות, מעניק פטור מחובת הנפקת היתר בניה בהצבת פרגולה, המוגדרת כקירוי מבנה ללא קירות מחומרים קלים, ובהיקף שלא יעלה על 50 מטרים רבועים או 25% משטח המתחם המקורה- הגדול מבניהם. לחידוד לעניין זה נבהיר כי אלומיניום הוא בבחינת חומר קל ומורשה לבניית פרגולה, מה שמאפשר במרבית המקרים והמבנים הצבת פרגולה מאלומיניום ללא חובת היתר.

מאיזה סוג אלומיניום בונים פרגולת אלומיניום?

פרגולה מאלומיניום בנויה מאלומיניום קל משקל, גמיש לעבודה ובעל חוזק מכני יוצר דופן, שמאפשר ליסודות הפרגולה לשאת את משקל הקירוי, לעמוד בעומס ובלחצים וללא נטייה להחליד ולפתח קורוזיה, מה שהופך את האלומיניום ליסוד המתכתי המתאים ביותר ליישום פרופילים בתנאי חוץ.

האם מומלץ להציב פרגולת אלומיניום קבועה ולא מודולרית במרפסת?

אחד היתרונות הבולטים של פרגולה מאלומיניום הוא האפשרות להצבת פרגולה מודולרית שמאפשרת שליטה בכמות ההצללה בהתאמה לשעות היום, קרינת השמש והעדפת המשתמשים. במקרה של בחירה בפרגולה נייחת ולא מודולרית, ניתן יהיה ליישם זאת, תוך ניצול היתרונות הרבים של בסיס האלומיניום ובמחיר נוח יותר שתוצאה מהחיסכון במנגנון השליטה המודולרי.

מהי האחריות הנהוגה לפרגולת אלומיניום?

תקופת האחריות הניתנת לפרגולה מעידה בין היתר על אמון המשווק/המתקין בעבודתו שלו. בענף הפרגולות נהוג להעניק אחריות לתקופה הנעה בין חמש לעשר שנים. האחריות מיועדת להבטיח מענה במקרה של בלאי מוקדם מן הצפוי או תקלות שנוצרו שלא כתוצאה משימוש שאינו סביר. בבחינת האחריות חשוב לבחון את היקף האחריות לרכיבי הפרגולה בנפרד: המנוע ומנגנון השליטה, בסיס האלומיניום- קילוף בצבע, התכווצות או התרחבות שגרמו לשינוי בבסיס התמיכה ו/או ביציבותו, אחריות לסוג הקירוי ולעמידותו.

האם פרגולת אלומיניום חשמלית בטוחה לשימוש בתנאי חוץ?

אלומיניום הוא חומר מתכתי עמיד במיוחד לקרינה ולרטיבות, אינו מחליד ומותאם ליישום במשטחי חוץ. בהתקנת פרגולה חשמלית מאלומיניום המנוע המהווה את בסיס השליטה יותקן באופן סמוי מן העין ומוגן מפני מפגעים חיצוניים, תוך העברת כבלים פנימיים לשליטה בפועל בפתיחה ובסגירה של הפרגולה, לבטיחות מלאה.

האם פרגולה מאלומיניום דורשת תחזוקה?

פרגולה מאלומיניום אינה דורשת תחזוקה כלל, היא עמידה ומצופה בצבעי אלומיניום שמשתמרים במראה חדיש לאורך זמן, גם אל מול קרינה ו/או רטיבות. ניתן לנגב את הפרופילים במטלית לחה מעת לעת, על פי צורך, או אף לשטוף בצינור ללא חשש בעונות החמות.

האם ניתן להציב פרגולת אלומיניום תלויה לקירוי שטח חיצוני גדול במיוחד?

תכנון של יסודות התמיכה לפרגולה מחייב בחינה של השטח והקונסטרוקציה ומתן מענה הנדסי מוקפד. פרגולה תלויה לרוב מיועדת למרפסות ויחידות חוץ ביתיות, ונשענת על קיומו של קיר תומך בקונסטרוקציה מתאימה. הצורך בקירוי שטחים גדולים ונרחבים יוכל לקבל מענה באמצעות שילוב בין קיר תומך כנקודת המוצא של הפרגולה, לבין הצבת בסיס תמיכה נוסף באמצעות עמודי אלומיניום מקובעים למשטח מצדה השני.

האם פרגולה מאלומיניום היא פרגולה אטומה?

רמת האיטום שמספקת הפרגולה תלוי בקירוי שנבחר. ככלל, פרגולות מאלומיניום בעיקרן משולבות עם סוג קירוי שמספקים איטום, דוגמת יריעות PVC, סנטף או פוליקרבונט. ניתן גם להתקין פרגולת אלומיניום עם קירוי תריס נפתח שיוצר חרכים במצבי פתיחה מסוימים, לטובת מי שמעדיף קירוי חלקי ומעבר של אור טבעי ואוורור.

האם מומלץ לבצע קירוי מלא מאלומיניום?

אלומיניום הוא חומר בעל יתרונות רבים, עמיד לשנים ארוכות ומככב בשנים האחרונות גם בעולם עיצוב משטחי חוץ, בזכות מראה יוקרתי ומרשים. קירוי מלא מאלומיניום עשוי לספק פתרון מבודד ואיכותי לצד הצללה עמוקה, אולם מטבע הדברים גם יהיה יקר יותר ונוגע בעיקר בעיצוב בסגנון נורדי או מתועש.

המלצות לבחירת פרגולת אלומיניום מושלמת

בחירת פרגולה נוגעת לטעם אישי, להעדפות בנוגע לעומק ההצללה  ולאתגרי קונסטרוקציה ותמיכה. מספר טיפים לבחירת פרגולה מושלמת בהתאמה אישית:

דוגמאות לעבודות שלנו

שאלות נפוצות על פרגולות אלומיניום

ישנן סיבות רבות בגללן תרצו לבחור בפרגולה מאלומיניום על פני עץ, אלה המרכזיות שבהן:

יכולת מודלורית המאפשרת שליטה חשמלית או ידנית ליריעות הקירוי, רמת האטימות, ומגוון העיצובים הרחב הניתן כשבוחרים בפרגולת אלומיניום.

חומר הבסיס לפרגולה הוא האלומיניום – יסוד מתכתי קל משקל, בעל עמידות גבוהה בתנאי חוץ ושאינו מחליד.

המחיר של פרגולה מאלומיניום נע בין  550-2000 ש"ח למ"ר. המחיר לפרגולה הוא נגזרת של כמה פרמטרים כמו סוג הפרגולה, סוג החומר, סוג הקירוי, עובי הקורות ועוד.

ישנם מגוון פתרונות הצללה וקירוי שונים כגון :

יריעות PVC, סנטף, פוליקרבונט, יריעות אלומיניום גמישות ועוד.

פרגולה מאלומיניום אינה דורשת תחזוקה כלל, היא עמודה גם אל מול קרינה וגם אל מול רטיבות או לחות.

קיימים סוגים שונים לפרגולה והבחירה לרוב מתבססת על סוג השליטה בפרגולה.

פרגולה קבועה, פרגולה ידנית הכוללת שליטה ידנית מכנית לפתיחה וסגירה, או פרגולה חשמלית לשליטה מרחוק.

כן! אנחנו עובדים בפריסה ארצית מלאה ומגיעים לכל מקום בישראל.

חיפשתם פרגולת אלומיניום מושלמת לחצר? אתם במקום הנכון!

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם