פרגולה מברזל

התקנת פרגולות מכל סוג בעיצובים מיוחדים למרפסת או לגינה

ברזל הוא החומר הפחות מוכר בתעשיית הפרגולות, כפי הנראה בשל הדימוי שלו כחומר תעשייתי, וזאת למרות יתרונותיו הבולטים. דווקא בבתים המודרניים, בעיצוב החדשני וההייטקיסטי, ניתן למצוא עיצובים מרהיבים של פרגולה מברזל.

פרגולה מברזל בגינה

תוכן עניינים

מהי פרגולה מברזל ולמה היא פופולרית?

פרגולה מברזל היא שם כולל למספר סוגי פרגולות, בין אם הן עשויות מברזל באופן מלא, ובין אם הן משלבות בין בסיס תמיכה מברזל לחומרים אחרים לצורך קירוי והצללה. פרגולות מברזל מאפשרות מגוון סוגי עיצובים, תוך שימוש בברזל מגולוון אשר ניתן לצביעה, שינוי טקסטורה, הלחמה, חריטה ועוד, מה שהופך את הברזל לחומר גלם פופולרי בתחום הפרגולות והעיצוב בכלל.

פרגולה ברזל

למה לבחור בפרגולות שלנו?

מחירים ללא תחרות

אצלנו בשחר עץ עובדים עם הספקים הגדולים והמקצועיים ביותר בתחום, בכדי לאפשר ללקוחותינו את המחירים התחרותיים ביותר

100% שביעות רצון

לקוחותינו זוכים ליחס אישי וחם, קבלת מענה מהיר לדרישותיהם, וייעוץ מקצועי בחינם, כל זאת על מנת לדייק את הפתרון המושלם עבורם

מקצועיות כערך עליון

אנו עובדים עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, החל מבנייה ועיצוב של פרגולות, גדרות, דקים, וחיפויי רצפה וקירוי

5 סיבות לבחור פרגולה מברזל לבית שלכם

פרגולת ברזל וזכוכית

כמה עולה פרגולת מברזל?

מחיר פרגולה מברזל אינו אחיד ונקבע על פי פרמטרים רבים בניהם סוג הפרגולה, השילוב עם מוצרי הצללה אחרים או ברזל מלא,  סוג ועובי הברזל, אתגרי ההתקנה והקונסטרוקציה ועוד.

סוג פרגולה

מחיר למ"ר כולל התקנה

בסיס פרגולה מברזל מגולוון

550-800₪ למ"ר

בסיס פרגולה מברזל יצוק שאינו מגולוון

450-680₪ למ"ר

בסיס פרגולה מברזל מגולוון

בשילוב עם הצללה מעץ

640-1000₪ למ"ר

בסיס פרגולה מברזל מגולוון

בשילוב עם הצללה מסנטף

680-1000₪ למ"ר

בסיס פרגולה מברזל מגולוון בשילוב

עם הצללה מודולרית- תריס נפתח

1250-2000₪ למ"ר

באילו חומרים משתמשים לבניית פרגולה מברזל?

פרגולה מברזל כאמור מתבססת על ברזל מגולוון, שהוא ברזל טבעי טבול בכימיקליים היוצרים שכבת הגנה ועמידות.

מלבד יסודות הפרגולה מעל התשתית ניתן יהיה לבחור בין פתרונות הצללה וקירוי שונים דוגמת:

צבעים שונים של פרגולה מברזל

ברזל הוא חומר אשר ניתן לצביעה, מה שמאפשר מגוון עיצובים בצבעים שונים.

מומלץ להתקין פרגולה מברזל בצבעי ברזל טבעיים, שחור, אפור, ברזל מגולען וצבעים כהים נוספים, תוך יצירת ניגודיות באמצעות אלמנטים בהירים בפריסת ההצללה.

בבחירת צבע לברזל חשוב להקפיד על שימוש בצבע יסוד לכיסוי ולהחלקה ובצבע חיצוני עמיד למים, לקרינה ולשינויי טמפרטורה לאורך זמן.

איך בונים ומתקינים פרגולה מברזל?

פרגולה מברזל מיוצרת בהתאמה אישית, תוך חיתוך, עיצוב וייצור של הקורות והיסודות בהכנה מוקדמת.

ההתקנה מתבצעת לרוב ביום עבודה אחד, כאשר חשוב במיוחד להקפיד לעבוד עם מתקין מורשה, מנוסה ובעל רישיון לעבודה בגובה.

ההתקנה מתבססת על היסודות הקיימים, באמצעות קידוחים לקיר תומך ו/או לרצפות, החדרת יסודות תמיכה ויצירת תשתית יציבה בה כל האלמנטים מחוברים הרמטית.

תשתית הקירוי תותקן באמצעות הברגה ויצירת מספר רב של נקודות חיבור ליסוד הפרגולה, ליציבות ולעמידות מלאה.

האם אפשר לבצע קירוי לפרגולה מברזל?

במידה וקיימת פרגולת חרכים מכל סוג, ניתן לבצע קירוי משלים בעזרת לוחות פולימריים שקופים ללא פגיעה בעיצוב הקיים.

סוגי הצללות של פרגולה מברזל

פרגולה מברזל יכולה לספק הצללת חרכים שמאפשרת חדירת משקעים, אוויר ואור למתחם המקורה, או בעלת קירוי אטום להגנה מלאה. ניתן גם ליצור הצללה מודולרית באמצעות תריס נפתח בשליטה חשמלית.

האם פרגולה מברזל חזקה ועמידה יותר מפרגולות אחרות?

ברזל הוא יסוד מתכתי חזק במיוחד, המשמש לצרכים רבים בתעשיית הבניה. פרגולה מברזל נשענת על חוזקו ועמידותו של הברזל, ומאפשרת יצירה של פתרונות הצללה שכוללים עומס משקל וצורך בעמידות בעומסים כבדים. עמידות הפרגולה מברזל ביחס לחומרי גלם אחרים תלויה בסוג הברזל, עובי הפרופילים, איכות ההתקנה והחיבורים ופרמטרים נוספים. מיצוי נכון של הברזל כחומר גלם יביא להתקנת פרגולה חזקה במיוחד.

האם נדרשת קונסטרוקציה ייחודית להתקנת פרגולה מברזל?

בכל התקנה של פרגולה המתבססת על תמיכת הקונסטרוקציה הקיימת נדרשת בחינה הנדסית והתאמה של עומס ומשקל צפוי ליכולת התמיכה של הקונסטרוקציה. מטבע הדברים ברזל כחומר כבד יותר ידרוש קונסטרוקציה איתנה שתספק את התמיכה הנדרשת בבטיחות מלאה.

האם פרגולת ברזל נוטה להתחמם בשמש?

ברזל מטבעו נוטה להתחממות בעמידתו לאורך זמן אל מול קרינה. התקנת פרגולות מברזל מתבססת בעיקר על שימוש בברזל מגולוון- ברזל טבעי אשר נטבל בכימיקליים מרוכזים במיוחד שיוצרים סביבו שכבת הגנה מפני תנאי לחות ורטיבות ומפני חום וקרינה, מה שהופך אותו לחומר עמיד במיוחד ומתאים ליישום בתנאי חוץ.

מהו הקירוי המומלץ לפרגולה המתבססת על יסודות ברזל?

פרגולה מברזל יכולה לכלול גם קירוי ברזל, באמצעות התקנה של קורות ברזל מגולוון בצבעים שונים למראה תעשייתי וליצירת הצללה בתצורת חרכים ומעבר טבעי של אור ואוויר. ניתן ליצור הצללה לפרגולת ברזל גם בשילוב חומרים נוספים דוגמת משטחים פולימריים שקופים ואטומים (סנטף או פוליקרבונט), תריס נפתח ומתכוונן להצללה מודולרית, נוחות שימוש ומראה אלגנטי, או שימוש בקורות עץ לחיבור בין בסיס תמיכה איתן לעיצוב כפרי.

האם צביעה של ברזל מחזיקה מעמד בתנאי חוץ?

צביעה של ברזל מתבצעת באמצעות צבעים ייחודיים ועמידים במיוחד, שמספקים עמידות במים ובקרינה מחד גיסא ובעלי יכולת היצמדות טובה לברזל ולמתכת מאידך גיסא. חשוב לוודא כי גם צביעת הברזל מוגנת באחריות הניתנת על הפרגולה.

אילו סוגי עיצובים מתאימים לשילוב פרגולה מברזל?

הברזל מוכר כחומר המשמש לצרכים תעשייתיים, ובשנים האחרונות חבר לחומרים אחרים דוגמת בטון אדריכלי, שמשמשים לעיצוב המודרני. דווקא בבתים בעיצוב חדשני ומודרני, במראה נקי ובקווים אלגנטיים, פרגולה מברזל יכולה לספק נוכחות ונגיעה עיצובית מרשימה. ברזל ניתן לצביעה ולעיצוב במגוון צבעים וטקסטורות ופותח עולם נרחב של עיצובים אפשריים.

האם מומלץ להתקין פרגולה מברזל בסביבה של בריכה ביתית?

פרגולה מברזל מגולוון עמידה במיוחד בתנאי לחות ומים ואין מניעה להתקין אותה כפתרון הצללה לבריכה ביתית. יחד עם זאת, בתנאי לחות ורטיבות מוגברים דוגמת בריכה ביתית, חשוב במיוחד להקפיד על בחירה בפרגולה מיסודות איכותיים, בצביעת תנור והצמדה טובה של הצבע לברזל, ובברזל מגולוון באיכות גבוהה במיוחד. ברזל שאינו מגולוון נוטה להחלדה וצבע עמיד בלבד יספק מענה מוגבל בזמן, ועל כן פחות מומלץ בסביבה של בריכה ותנאי רטיבות ולחות.

האם פרגולת ברזל מתאימה לקירוי משטחים קטנים?

פרגולה מברזל מתאימה לקירוי כל סוגי המשטחים, גדולים וקטנים כאחד. במשטחים קטנים היא תאפשר ניצול חלל מיטבי באמצעות פרופילים צרים ועמידים ואפשרות התקנת פרגולה תלויה ויציבה במיוחד, ואילו בקירוי חללים גדולים, לרבות חללי חוץ ציבוריים, היא תעניק יסודות תמיכה איתנים שניתן לתכנן ולפזר לאורך המשטח כולו ובהתאמה מלאה ותכנון הנדסי מוקפד, ולשאת משקל גבוה של פתרון הקירוי שנבחר, בבטיחות מלאה ובעמידות ויציבות.

תמונות של פרגולות שלנו

שאלות נפוצות על פרגולות

ישנן סיבות רבות בגללן תרצו לבחור בפרגולה מברזל מאשר באחרות כגון:

החוזק המכני של הברזל, ההתאמה של החומר לתנאי חוץ קשים, בטיחות ויציבות הפרגולה ועוד.

ברזל הוא יסוד מתכתי חזק במיוחד, המשמש לצרכים רבים בתעשיית הבניה. פרגולה מברזל נשענת על חוזקו ועמידותו של הברזל, ומאפשרת יצירה של פתרונות הצללה שכוללים עומס משקל וצורך בעמידות בעומסים כבדים.

פרגולה מברזל מתבססת על ברזל מגולוון, שהוא ברזל טבעי בשילוב כימיקליים היוצרים שכבת עמידות והגנה.

המחיר של פרגולה מברזל נע בין  550-2000 ש"ח למ"ר. המחיר לפרגולה הוא נגזרת של כמה פרמטרים כמו סוג הפרגולה, סוג החומר, סוג הקירוי, עובי הקורות ועוד.

ישנם מגוון פתרונות הצללה וקירוי שונים כגון :

פרופילים מברזל מצופים בחומר מבודד, קורות עץ ליצירת חרכי אוויר ואור, לוחות פולימריים אטומים ושקופים, תריס מתכוונן להצללה מודולרית ועוד.

הצביעה מתבצעת באמצעות צבעים ייחודיים ועמידים במים ובקרינת השמש.

ברזל מטבעו נוטה להתחמם, והפרגולות עשויות מברזל מגולוון שמכיל כימיקליים שיוצרים שכבת הגנה מפני לחות ורטיבות ומפני חום וקרינה.

כן! אנחנו עובדים בפריסה ארצית מלאה ומגיעים לכל מקום בישראל.

רוצים פרגולה מברזל יוקרתי? הגעתם למקום הנכון!

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם