פרגולה למרפסת

התקנת פרגולות מכל סוג בעיצובים מיוחדים למרפסת או לגינה

אחת הדרישות הבולטות בקרב רוכשי דירות בישראל היא קיום של מרפסת שמש בדירה, שתעניק מרחב חיצוני פתוח, חשיפה לשמש ולנוף. במטרה למקסם את ההנאה ולנצל היטב את המרפסת גם בעונת הקיץ החמה הפכה פרגולה למרפסת למוצר נדרש בכל בית.

דק ופרגולה מעץ במרפסת

תוכן עניינים

מהי פרגולה למרפסת ולמה היא פופולרית?

פרגולה למרפסת היא למעשה פתרון הצללה, מלא או חלקי, אשר מגביל את קרינת השמש הישירה ומאפשר בילוי במרפסת גם בימים החמים של הקיץ הישראלי. פרגולה איכותית תביא להצללה עמוקה ושמירה על טמפרטורה נעימה ותהפוך את המרפסת למרחב בילוי משפחתי ואירוח.

למה לבחור בפרגולות למרפסת שלנו?

מחירים ללא תחרות

אצלנו בשחר עץ עובדים עם הספקים הגדולים והמקצועיים ביותר בתחום, בכדי לאפשר ללקוחותינו את המחירים התחרותיים ביותר

100% שביעות רצון

לקוחותינו זוכים ליחס אישי וחם, קבלת מענה מהיר לדרישותיהם, וייעוץ מקצועי בחינם, כל זאת על מנת לדייק את הפתרון המושלם עבורם

מקצועיות כערך עליון

אנו עובדים עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, החל מבנייה ועיצוב של פרגולות, גדרות, דקים, וחיפויי רצפה וקירוי

5 סיבות להתקין פרגולה במרפסת

פרגולה ודק מעץ במרפסת

כמה עולה פרגולת למרפסת?

עלותה של פרגולה למרפסת עשוי לנוע בין אלפים בודדים של ₪ לבין עשרות אלפים, בהתחשב בגודל המרפסת, בהיקף הקירוי ובסוג הפרגולה הנבחרת. אלמנטים דוגמת מורכבות ההתקנה, החומר ממנו עשויה הפרגולה, האם מדובר בפרגולה קבועה, מודולרית, ידנית או חשמלית- מהווים כולם אלמנטים המשפיעים על המחיר.

בסקירת מחירי פרגולות למרפסת מסוגים שונים כולל התקנה, ניתן להעריך טווח מחירים כמצורף:

סוג פרגולה

מחיר למ"ר כולל התקנה

פרגולה מעץ

400-640₪ למ"ר

פרגולה מעץ בקירוי סנטף

520-880₪ למ"ר

פרגולה מאלומיניום

קירוי תריס בשליטה חשמלית

1300-2400₪ למ"ר

פרגולה מאלומיניום

קירוי יריעות PVC שליטה ידנית

640-1200₪ למ"ר

פרגולה מפנלים מבודדים

560-1000₪ למ"ר

פרגולה מחומרים פולימריים

ותשתית אלומיניום

600-1200₪ למ"ר

באילו חומרים משתמשים לבניית פרגולה למרפסת?

פרגולה למרפסת מיוצרת באמצעות חומרים בעלי תכונות של עמידות בתנאי חוץ: עמידות בפני מים ולחות, עמידות בפני מזיקים ועמידות בפני קרינת השמש המזיקה.

בין החומרים:  אלומיניום וברזל מגולוונים בעלי תכונת אל-חלד, קורות עץ מיובאות מהמזרח ומיערות הגשם, חומרים פולימריים אטומים, יריעות PVC.

סוגי פרגולות למרפסת

פרגולת עץ

פרגולה במראה כפרי ויוקרתי, הבנויה מקורות עץ המוצבות זו לצדה של זו במרווחים קבועים שיוצרים חרכים למעבר אור טבעי ואוויר, ויוצרת הצללה טבעית, עמוקה ואיכותית.

פרגולת אלומיניום

פרגולה על בסיס של זרועות או תשתית אלומיניום, הנושאות קירוי אטום למים שמעניק הצללה בדרגות שונות בהתאם לסוג הקירוי. פרגולות מאלומיניום מספקות הצללה קבועה או מודולרית, תוך אפשרות שליטה בהיקף ההצללה וקביעת מספר מצבי פתיחה.

פרגולה מחומרים פולימריים

פרגולה המתבססת על תשתית אלומיניום או מתכת עמידה אחרת, ובעלת קירוי לוחות פולימריים שקופים, בנראה זכוכית ובעיצוב יוקרתי, המספקים הצללה בדרגות עומק שונות, בידוד תרמי מעולה ועמידות ארוכת טווח.

פרגולה מפנלים מבודדים

פרגולה המתבססת על פנלים בשתי שכבות של אלומיניום ובמילוי של חומר מבודד, בטכניקת התקנה הרמטית היוצרת חוזק מכני, עמידות גבוהה ורמת בידוד תרמי מעולה. מתאימה לקירוי מרפסות גדולות במיוחד.

המלצות לבחירת פרגולת העץ המושלמת

בחירת פרגולה למרפסת מצריכה תכנון, הגדרת תקציב ואמירה עיצובית. כך תעשו את זה נכון:

צבעים שונים של פרגולה למרפסת

פרגולה למרפסת מעניקה הזדמנות גם למעצבים המקובעים והשמרניים יותר לתת ביטוי לצבע ולעיצוב המודרני, באמצעות בחירה בצבעים ועיצובים בולטים.

בבחירת פרגולה מעץ ניתן לבחור בצבעי עץ עמוקים, בגווני דובדבן ומייפל שמשלבים בין הנגיעה הכפרית לעיצוב היוקרתי.

בבחירה בפרגולה המתבססת על יריעות PVC ניתן לבחור מגוון רחב של צבעים, הדפסים וטקסטורות. מומלץ לבחור בצבעי ביניים ולא בצבעים כהים הנוטים לספוג חום, או בצבעים בהירים הנוטים להתלכלך.

איך בונים ומתקינים פרגולה למרפסת?

התקנה מקצועית של פרגולה למרפסת חשובה לא פחות מבחירה בפרגולה איכותית ומעוצבת. פרגולה למרפסת ניתנת להתקנה תוך שימוש בקונסטרוקציה הקיימת ובקיר המשותף עם החלק הפנימי של הבית- כקיר תומך אליו יתבצע חיבור של יסודות הפרגולה.

אפשרות שניה היא הצבה של פרגולה עומדת תוך התקנת עמודים שיהוו יסודות לפרגולה.

ניתן גם לשלב בין השניים, כאשר הקיר התומך מהווה את התמיכה לצדה האחד של הפרגולה, ומן הצד השני להציב עמודי תמיכה.

סוגי הצללות שונות של פרגולה למרפסת

סוגי ההצללות של הפרגולה נוגעות לסוג הפרגולה ואופן ההתקנה.

פרגולת עץ הבנויה בצורת חרכים תביא להצללה נעימה לצד חדירת קרני שמש במינון מוגבל.

לוחות פולימריים מאפשרים לקבוע מראש את רמת ההצללה ולחסום את חדירת קרינת השמש תוך שימור האור הטבעי.

ואילו הצללה באמצעות יריעות תביא להצללה מלאה עד להחשכה קלה של המרפסת.

האם אפשר לבצע קירוי של פרגולה למרפסת?

קירוי של פרגולה מיועד לצורך איטום של פרגולות המתבססות על חרכים, למניעת חדירה של מים למשטח המקורה. ניתן לבצע קירוי לחרכי הפרגולה באמצעות התקנה של לוחות סנטף או פוליקרבונט שקופים מעל החרכים.

איך מחליטים מה היקף הקירוי המתאים למרפסת?

ההחלטה על היקף הקירוי נוגעת לגודל המרפסת, אופי השימוש בה וכיוון השמש ביחס אליה. חשוב לתכנן ולהתאים את הפרגולה, עומק ההצללה והיקף הפרגולה כולה לצרכי ההצללה, הציוד המצוי בה, וכיוון השמש בשעות שונות. ככלל, פרגולה אשר מיועדת לצורך הצללה של המרפסת ולהנאה ממשטח בילוי קריר ונעים אינה חייבת להקיף את שטח המרפסת כולו, ואף מומלץ להותיר מקום לפיסות שמש נעימה ומחממת שמהווה משאב טבע רצוי.

איך יודעים מהי איכות התמיכה והעמידות של קיר המרפסת כבסיס לפרגולה?

קיר המרפסת הוא קיר חיצוני הנחלק בין שטח המרפסת לשטח הבית, לרוב קיר הסלון/ מרכז הבית. קירות חיצוניים נדרשים לעמוד בתקנים של עובי, חוזק מכני ואיטום, ועל כן אין חשש מקיר המהווה קונסטרוקציה חלשה ו/או לא מותאמת. במקרה של שיפוץ הבית, הרחבה, קידוחים ופגיעה בקיר, מומלץ להיוועץ עם גורם מקצועי בטרם תכנון פרגולה תלויה הדורשת תמיכה איתנה של קיר יציב.

מתי כדאי לבחור בפרגולה מודולרית למרפסת?

פרגולה מודולרית היא פרגולה נפחת ונסגרת אשר מאפשרת שליטה בכמות הצל במרפסת. פרגולה כזאת מיושמת לרוב באמצעות זרועות אלומיניום ומשטח קירוי המוצב עליה, דוגמת תריס מתכוונן או יריעות PVC. פרגולה מודולרית מעניקה אפשרות להנות מן השמש או ליצור משטח הצללה, בשעות שונות של היום ולבחירת המשתמשים. מטבע הדברים פרגולה כזאת יקרה יותר, מצריכה התקנת מנגנון שליטה ידני או חשמלי, ואינה מתאימה לכל כיס. ככל הניתן פרגולה מודולרית מספקת פתרון הצללה נוח וחוויית שימוש מהנה יותר.

האם פרגולה למרפסת הביתית דורשת היתר מהרשות המקומית?

חוק הפרגולות (על פי תיקון 101) קובע כי התקנת פרגולה, אשר מתבססת על קירוי עליון ללא קירות צידיים, מחומרים קלים, אינה מצריכה בקשת היתר מן הרשות המקומית (עד 50 מ"ר מרובע).

האם נדרשת הסכמה של השכנים לבניית פרגולה במרפסת?

אין חובה לקבלת הסכמת שכנים בבניין משותף לבניית פרגולה במרפסת. יחד עם זאת, בתים משותפים רבים מגיעים הדיירים להסכמה על הזמנת פרגולה אחידה לכלל המרפסות, מה שיוצר כוח קניה, מביא להשגת מחיר אטרקטיבי יותר, ומשמר חזות אחידה ומרשימה לבניין.

האם ניתן לשלב פרגולה במרפסת עם פתרונות סגירת מרפסת מלאה?

פרגולה למרפסת מספקת פתרון הצללה. סגירת מרפסת מלאה ניתנת באמצעות מגון חומרים ותוך יישום עיצובים מרשימים, אולם זו עשויה לדרוש קבלת היתר מן הרשות המקומית. ניתן לבצע שילוב בין פרגולה לסגירת מרפסת באמצעות שיטות מודולריות המאפשרות שליטה ופתיחה או באמצעות סגירה קבועה.

האם פרגולה מעץ מתאימה להצללה במרפסת?

פרגולה מעץ מעניקה מראה ביתי וחמים, עיצוב כפרי ונגיעות של יוקרה, בהתאם לסוג העץ ולעיצוב הנבחר. ניתן להתקין פרגולה תלויה מעץ במרפסת, מה שמביא לחיסכון במקום בשטח שהוא לרוב מוגבל, וליצירת הצללה טבעית, עמוקה ואיכותית, בשילוב חרכים למעבר אור ואוויר.

תמונות של פרגולות שלנו

שאלות נפוצות על פרגולות

בחירת סוג הפרגולה היא החלטה חשובה והיא מורכבת מפרמטרים שונים כמו: התקציב הקיים, רמת ההצללה הנדרשת, רמת האיטום הנדרשת. , וסוג העיצוב שאתם מחפשים.

יש כמה סוגי פרגולות למרפסת ביניהן : פרגולות מעץ, פרגולות מאלומיניום, פרגולות שעשויות מחומרים פולימריים, ופרגולות שמורכבות מפנלים מבודדים.

המחיר של פרגולה למרפסת נע בין  400-1200 ש"ח למ"ר. המחיר לפרגולה הוא נגזרת של כמה פרמטרים כמו סוג הפרגולה, סוג החומר, סוג הקירוי, עובי הקורות ועוד.

סוגי ההצללה משתנים בהתאם לרמת החשיפה לשמש\רמת ההצללה אותה תרצו. חרכים מעץ יביאו להצללה נעימה וחדירת קרני שמש. לוחות פולימריים מאפשרים לקבוע את רמת ההצללה וחדירת קרני השמש, והצללה באמצעות יריעות תביא להצללה מלאה של המרפסת.

פרגולה למרפסת ניתנת להתקנה תוך שימוש בקונסטרוקציה הקיימת ובקיר המשותף עם החלק הפנימי של הבית- כקיר תומך אליו יתבצע חיבור של יסודות הפרגולה.

אפשרות שניה היא הצבה של פרגולה עומדת תוך התקנת עמודים שיהוו יסודות לפרגולה.

כן! אנחנו עובדים בפריסה ארצית מלאה ומגיעים לכל מקום בישראל.

מחפשים אחר הפרגולה שתהפוך את המרפסת שלכם למושלמת?

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם