פרגולת עץ

מחפשים פרגולת עץ מושלמת? הגעתם למקום הנכון! התקנת פרגולות מכל סוג בעיצובים מיוחדים למרפסת או לגינה

נוכחות מאסיבית, מראה יוקרתי ועיצוב כפרי, אלו רק חלק מהיתרונות הרבים של הצבת פרגולת עץ בגינה או במרפסת. אולם רגע לפני הבחירה בפרגולת עץ, חשוב להבין את מאפייניה, את האפשרויות הרבות הקיימות בתחום הפרגולות ופתרונות ההצללה וכיצד ליצור התאמה בין צרכי ההצללה והעיצוב של השטח הפרטי, לפרגולה המושלמת.

פרגולה ודק מעץ לצד הבריכה

תוכן עניינים

מהי פרגולת עץ ולמה היא פופולרית?

פרגולת עץ כשמה כן היא, פרגולה אשר מתבססת על שימוש בעץ כחומר גלם, ליצירת הצללה מיטבית. פרגולת עץ בנויה באמצעות הצבת קורות עץ במנח מאוזן, זו לצד זו, מה שיוצר חוצץ לקרני השמש החמות מחד גיסא, אולם מאפשר מעבר של אור טבעי ואוויר באמצעות החרכים שנוצרים ורווחים שבין הקורות.

פרגולת עץ היא בין הפרגולות הפופולריות בישראל, שומרת על רלוונטיות עיצובית והתאמה למגוון סגנונות עיצוב, יוצרת חיבור לטבע הן באלמנט העיצובי והן בצל הטבעי שהיא יוצרת, ומותקנת באופן קבוע, יציב ואיתן לבטיחות מלאה. 

למה לבחור בפרגולות שלנו?

מחירים ללא תחרות

אצלנו בשחר עץ עובדים עם הספקים הגדולים והמקצועיים ביותר בתחום, בכדי לאפשר ללקוחותינו את המחירים התחרותיים ביותר

100% שביעות רצון

לקוחותינו זוכים ליחס אישי וחם, קבלת מענה מהיר לדרישותיהם, וייעוץ מקצועי בחינם, כל זאת על מנת לדייק את הפתרון המושלם עבורם

מקצועיות כערך עליון

אנו עובדים עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, החל מבנייה ועיצוב של פרגולות, גדרות, דקים, וחיפויי רצפה וקירוי

יתרונות פרגולת עץ לעומת אלומיניום

חלופה אפשרית לפרגולת העץ היא פרגולת אלומיניום- פרגולה המשלבת בין בסיס תמיכה מאלומיניום- יסוד מתכתי המתאים לתנאי חוץ, לבין קירוי באמצעות יריעות גמישות דוגמת PVC או תריסי גלילה.

רבים מן המעצבים והרוכשים הפרטיים בוחרים בפרגולת העץ בזכות מספר יתרונות בולטים שהיא מביאה:

פרגולת עץ

סוגי פרגולות עץ

סוגים שונים של פרגולות עץ נבדלים זה מזה הן בתשתית המהווה את בסיס הפרגולה, ויכולה להישען על קיר תומך או על עמודי עץ מקובעים אל הרצפה, כמו גם בסוג העץ והעיבוד שלו.

עץ גושני
עץ רב שכבתי

עץ גושני

עץ גושני הוא עץ טבעי ממספר סוגי עצים המספקים גזע עץ עבה וקשיח, מהם נוצרות קורות עץ מלא ואחיד, בעיבוד מינימלי, בחיתוך גס ותוך שמירה על המראה הטבעי של העץ.

עץ רב שכבתי

קורות עץ רב שכבתי מיוצרות באמצעות שימוש בעצים בעלי גזע רך, ויצירת קורות עץ דקות המודבקות זו לזו בדבקים מיוחדים לעץ, ויוצרות יחידות עץ עבות וכבדות משקל. קורות לפרגולה מעץ רב שכבתי יכולות לכלול יותר מסוג עץ אחד.

פרגולה צרה מעץ

מה ההבדל בין סוגי הפרגולות?

שני סוגי העצים הללו מתאימים לבניית פרגולות עמידות ואיכותיות. העץ הגושני מחזק את הנוכחות הטבעית והדומיננטיות של העץ, בעוד שהעץ הרב שכבתי מספק גמישות ומרחב עיצובי גדול יותר, ולרוב גם מגיע במשקל כבד יותר שמצריך תכנון הנדסי מוקפד לחלוקת עומס.

פרגולת עץ לבנה

באילו חומרים משתמשים לבניית פרגולת עץ?

פרגולת עץ מתבססת על שימוש בעץ מעובד.

סוגי העץ המשמשים לבניית פרגולות אינם גדלים בישראל ומיובאים בעיקרם מאירופה, מיערות הגשם ומהמזרח. בין סוגי העץ הנפוצים המיובאים לישראל ומשמשים לצרכי הצללה וקירוי: עץ איפאה, עץ טיק, עץ מייפל, עץ דאגלס ועץ אורן. עצים אלו נבדלים זה מזה באיכות העץ וברמת הלחות בו, כמו גם בעמידותם ובחוזקם המכני.

ביצוע החיבורים בין הקורות מתבצע באמצעות קביעת ברגים נסתרים לחיזוק הקשרים והצבת פרופילים מאלומיניום אל חלד בחיבור בין הקורות לתשתית.

דק ופרגולה מעץ במרפסת

כמה עולה פרגולת עץ?

עלות של פרגולת עץ נקבע על פי פרמטרים רבים, בניהם: סוג העץ ואיכותו, רמת עיבוד וגימור של העץ, עובי הקורות וצפיפות הקורות, סוג התשתית להתקנה, חומרי הציפוי והצביעה של העץ ופרמטרים נוספים. ניתן למצוא פערים בני עשרות אחוזים בין פרגולות שונות, כאשר היצרנים והמעצבים קובעים את תג המחיר למוצר ולשירות על פי תמחור עצמאי וללא פיקוח.

לצורך התנהלות צרכנית נבונה ואחראית, מומלץ לבחור בסוג פרגולת עץ תוך הגדרת כלל האלמנטים האמורים, ומכאן לבצע השוואת מחיר ישירה בין יצרני וספקי הפרגולות המומלצים.

טווח מחירים מוערך לפרגולות עומדות מעץ כולל עלות ההתקנה:

מחיר כולל התקנה - עץ רב שכבתי

מחיר כולל התקנה - עץ גושני

*תוספת לפרגולה מעץ – 30%-40% תוספת לעלות הפרגולה הכוללת

*תוספת לקירוי סנטף – 100-120₪

פרגולה מעץ חום בחצר

האם קיימים עצים בגידול ישראלי המשמשים לבניית פרגולה מעץ?

תעשיית הפרגולות בישראל עושה שימוש בעצים מיובאים מאירופה, דרום אמריקה, המזרח הרחוק וקנדה, לצורך יישום פרגולות מעץ. ייתכן ייבוא של עצים למרות שאלו גדלים בישראל, דוגמת ייבוא קורות עץ אורן- הנפוץ במיוחד לבניית פרגולות בישראל. ייבוא העצים מאפשר הן שימוש במגוון זני עצים עמידים ואיכותיים, והן הגנה על הסביבה והאקלים בישראל מפני כריתת עצים מרובה.

האם עץ גושני עדיף לבניית פרגולה?

עץ גושני מעניק חוזק מכני, מראה טבעי של עץ שעבר עיבוד מועט וחיתוך גס, ונחשב ליוקרתי יותר בתעשיית הפרגולות ומוצרי העץ. לעומתו העץ הרב שכבתי יכול לשלב בין כמה סוגי עץ, מאפשר מגוון רחב יותר של עיצובים ומגיע במשקל כבד אשר מחד גיסא מעניק יציבות רבה ומאידך גיסא מחייב תכנון הנדסי ותמיכה מרובה. קשה לקבוע עדיפות לאחד מן השניים על פני האחר, וחשוב להביא בחשבון העדפה אישית, עיצוב, קונסטרוקציה קיימת ושיקולים נוספים.

איך נקבעים המרווחים בהתקנת קורות העץ?

תכנון פרגולה מצריך מקצועיות והיכרות עם כיווני זריחה ועוצמות קרינה, כאשר המרווחים שבין קורות העץ מביאים בחשבון את הללו, אל מול העדפת ההצללה הנדרשת על ידי הלקוחות המיועדים. פרגולה מעל בריכה ביתית מיועדת במקרים רבים להחדיר את קרינת השמש במינון מבוקר, לצד יצירת הצללה והגנה מפני קרינה, לחימום המים ולהנאת הרוחצים, בעוד שפרגולות במתחמים המיועדים לישיבה ולאכילה, מיועדות להיות צפופות יותר ובעלות הצללה עמוקה יותר.

האם הפרופילים והפרזול המחברים בין יחידות פרגולת עץ עשויים להחליד?

בהתקנת פרגולות מעץ ופרופילים בשטחי חוץ בכלל, חשוב לעשות שימוש באלמנטים מברזל מגולוון או אלומיניום עמיד וחזק מכנית, שני חומרים המתאפיינים בעמידות גבוהה בתנאי חוץ ואינם נוטים לקורוזיה ולחלודה.

האם שכבות העץ בפרגולה רב שכבתית עלולות להתנתק זו מזו?

פרגולה מעץ רב שכבתי כוללת הדבקה של קורות זו לזו, באמצעות דבקים ייחודיים וטכניקה מקצועית שמבטיחה את עמידותם לאורך שנים ארוכות. הדבקים המשמשים להדבקת קורות העץ עמידים בפני חום ותהליכים כימיים, ועומס המשקל שיוצרות הקורות בטכניקת ההנחה שלהן זו על זו מעצימות את החיבור ועמידותו.

איך ניתן להציב פרגולה מעץ שתהיה אטומה לגשם?

פרגולה מעץ יוצרת חרכים ומאפשרת מעבר של משקעים ומי גשמים. לחובבי המראה הכפרי שאינם רוצים לוותר על העיצוב החם והטבעי שמעניקה פרגולה מעץ לטובת פרגולה אטומה, ניתן לשלב בין פרגולה מעץ לקירוי סנטף או פוליקרבונט- חומרים פולימריים שקופים שאינם נראים לעין, מאפשרים מעבר של אור טבעי, מסנני קרינה ואטומים לחלוטין. ניתן ליישם שכבה כזאת גם על גבי פרגולות עץ קיימות, בחיתוך והתאמה אישית.

האם מומלץ להשקיע בקורות עץ יקרות דוגמת עץ טיק או עץ דאגלס?

שאלת המחיר היא שאלה אינדיווידואלית, הנוגעת לתקציב האישי של כל אחד אל מול העדפות הנוגעות לעיצוב ולאיכות. עצים יוקרתיים בייבוא אישי מספקים פרגולות במראה חדשני, מרהיב ויוקרתי לצד עמידות ארוכת שנים, ויחד עם זאת מחירם הגבוה הופך את הפרגולות שמתבססות עליהם לפחות נפוצות. הדבר החשוב בבחירת פרגולה היא לוודא כי מדובר בפרגולה שעונה על כלל הצרכים של בעלי הבית, לרבות מסגרת התקציב, ומעניקה תמורה הוגנת למחיר.

כיצד ניתן לדעת שבאמת מתקינים לי פרגולה מסוג העץ שהזמנתי?

לאדם הבלתי מקצועי מדובר בחשש של ממש, בעיקר בהזמנת פרגולה מעץ איכותי ויקר. ניתן ומומלץ לבקש מהחברה ממנה הוזמנה הפרגולה אישור ואסמכתא לייבוא העץ האמור ולהתקנת פרגולה מסוג העץ שהוזמן, ללא תוספות, תערובות או שינויים.

המלצות לבחירת פרגולת העץ המושלמת

הפרגולה המושלמת נתונה להעדפות עיצוביות ותלוית תקציב, אולם ניתן ליישם מספר טיפים שיבטיחו פרגולה פונקציונלית, עמידה ובנראות מרשימה:

פרגולה מעץ בהיר

תמונות של פרגולות העץ שלנו

שאלות נפוצות על פרגולות מעץ

בחירת סוג העץ היא החלטה חשובה והיא מורכבת מכמה פרטרים כמו: עמידות העץ, זמינות העץ, מראה העץ וכמובן עלות העץ. 

מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל יותר מידע מאחד המומחים של הצוות שלנו.

קיימים כמה יתרונות בהתקנה של פרגולה מעץ על פני פרגולה מאלומיניום:

  1. פרגולה מעץ משמשת כהצללה קבועה מעולה ששומרת על הריהוט וציוד מנפני חשיפה ממשוכת לשמש.
  2. עמידות – פרגולה מעץ איכותי בהתקנה מקצועית מספקת עמידות ארוכת שנים.
  3. עיצוב חמים, כפרי בנגיעה טבעית המתאים לאקלים ולסגנון הארץ-ישראלי.

החומר המרכזי הוא בעצם עץ מעובד המיובא מחוץ לארץ. בין סוגי העץ הנפוצים המיובאים לישראל ומשמשים לצרכי קירוי הם: עץ איפאה, עץ טיק, עץ סקויה, עץ ארז, עץ אורן, עץ גושני, עץ אלון, עץ במבוק, עץ אשוח, עץ דאגלס ועץ מייפל. 

המחיר של פרגולה מעץ נע בין  500-900 ש"ח למ"ר. המחיר לפרגולה מעץ הוא נגזרת של כמה פרמטרים כמו סוג העץ, רמת העיבוד, רמת הגימור, עובי הקורות וסוג הפרגולה ועוד.

יש כמה סוגים של קירוי שניתן להשתמש בהם לטובת יצירת התקרה לפרגולה שהיא בעצמה מעולה עבור הגנה מפני השמש ומפני גשם. החומרים שמשתמשים בהם לטובת בניית קירוי מוצלח הם קורות עץ, במבוקים, סנטף, רעפים, סרגלי עץ ואפילו ברזנט איכותי.

עץ האורן הוא סוג העץ הכי פופולרי בישראל.

קיימים שני סוגים מרכזיים של פרגולות מעץ:

  1. פרגולה תלויה המחוברת לקיר דרך ברזלים חזקים ככה שלא צריך עמודים
  2. פרגולה על עמודים (בדרך כלל בין 2-4 עמודים)

כן! אנחנו עובדים בפריסה ארצית מלאה ומגיעים לכל מקום בישראל.

מחפשים פרגולת עץ מושלמת? הגעתם למקום הנכון!

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם